Webbanmälan

Stärkt ledarskap för att inkludera fler med NPF inom idrotten

En föreläsning som bidrar till att öka förståelsen och kunskapen om vad NPF (neuropsykiatriska funktionsnedsättningar) är och ger tips på vad du som ledare kan göra. Konkreta tips för att stärka arbetssätt och förhållningssätt i ledarskapet.

Målgrupp: ledare och tränare i en idrottsförening

Längd: 1 till 2 timmar

Föreläsningen kommer att genomföras via teams. Logga gärna in 10 minuter innan för att säkerställa att du kommer in till föreläsningen. Länk till föreläsningen mejlas ut när sista anmälningsdagen gått ut.

För frågor kring föreläsningen, kontakta Helena Lindstedt på helena.lindstedt@rfsisu.se.

Information

    • 2026-03-27
      • 2026-03-29 18:00 - 19:30
    • Teams
    • Helena Lindstedt

Information

    • 2026-03-27
      • 2026-03-29 18:00 - 19:30
    • Teams
    • Helena Lindstedt

RF-SISU är Riksidrottsförbundet och SISU Idrottsutbildarna regionalt. Vi har två uppdrag, idrott och folkbildning. 
SISU Idrottsutbildarna är idrottsrörelsens eget studieförbund. Vi erbjuder folkbildning i idrottsföreningar för att ge kunskap och kraft åt människors tankar, idéer och vilja att utvecklas.