Utbildning inför SM-veckan 2027: Dra nytta av SM-veckan i föreningens marknadsföring
Sommaren 2027 arrangeras äntligen SM-veckan i Växjö! För er som lokala arrangörer finns stora möjligheter att dra nytta av er medverkan i ett av Sveriges största årligen återkommande idrottsevenemang.
Under kvällen delar vi med oss av tips och idéer på hur ni kan tänka i er kommunikationsplanering fram till, under och efter SM-veckan. Hur ni kan dra nytta av SM-veckan till ert innehåll på till exempel hemsida, sociala kanaler, i era fysiska miljöer och givetvis på plats under er SM-tävling vecka 26.
Målgrupp: De som på olika sätt jobbar med föreningens kommunikation
Utbildare: Jennifer Backman, RF-SISU Småland och Malin Persson, Växjö & Co
För mer information om utbildningen, kontakta RF-SISU Småland, AnnaLena Aronsson, tel. 036-34 54 27, annalena.aronsson@rfsisu.se.
Information
-
- 2027-02-24
-
-
- 2027-03-03 18:00 - 20:00
-
-
- Växjö, lokal meddelas i kallelsen
-
- Vi bjuder på kaffe & fralla!
Information
-
- 2027-02-24
-
-
- 2027-03-03 18:00 - 20:00
-
-
- Växjö, lokal meddelas i kallelsen
-
- Vi bjuder på kaffe & fralla!

RF-SISU är Riksidrottsförbundet och SISU Idrottsutbildarna regionalt.
Vi har två uppdrag, idrott och folkbildning. SISU Idrottsutbildarna är idrottsrörelsens eget studieförbund.
Vi erbjuder folkbildning i idrottsföreningar för att ge kunskap och kraft åt människors tankar, idéer och vilja att utvecklas.