Webbanmälan

Digital föreläsning - Jim Thuresson

”Hur sprider vi glädje?” och ”Hur kan jag som ledare sprida glädje till mina aktiva?”

Vem är Jim Thuresson?
Jim Thuresson är en energipåfyllare i alla sammanhang han medverkar.  Han har varit rådgivare i näringslivet, förbundskapten i basket och spelat basket i bl.a. USA.

 

Som föreläsare kan han inspirera ledare att arbeta med Positivt Ledarskap och  föreläser också ofta både för personal i företag och offentlig verksamhet på temat Positiv laganda  och Hur ska man orka! 


Han sprider en känsla av glädje och hoppfullhet som behövs när det känns lite motigt i organisationen eller på jobbet.

Information

    • 2020-12-14
      • 2020-12-15 19:00 - 20:00
    • Zoom
    • Jim Thuresson

Information

    • 2020-12-14
      • 2020-12-15 19:00 - 20:00
    • Zoom
    • Jim Thuresson

RF-SISU är Riksidrottsförbundet och SISU Idrottsutbildarna regionalt. Vi har två uppdrag, idrott och folkbildning. 
SISU Idrottsutbildarna är idrottsrörelsens eget studieförbund. Vi erbjuder folkbildning i idrottsföreningar för att ge kunskap och kraft åt människors tankar, idéer och vilja att utvecklas.